HES KODU OLMAYANLAR 2021 YILINA GİREMESİN! /Kamil Hüsnüyusufkuşugiller

Muhterem Büyüklerim

Öğrendiğime göre ülkemiz bu sene 2021 yılını sayenizde gerek Avrupa gerekse Amerika ülkelerinden daha önce idrak edecektir. Sağolun, varolun. Bu yapılan fedakarlıkların, verilen emeklerin cüzi bir sonucudur. Birtakım kötü niyetlilerin kafa çekerek bu başarıyı gölgelemeye kalkışmalarına asla müsamaha etmemeliyiz.

Yaptığım derin araştırmalar bu sene de ipini koparan yeni yıla girmeye kalkışacağını gösteriyor. Geçen yıl herkesin yeni yıla girmesine izin verildi de ne oldu? Kim ne kazandı? Sıraya girilseydi de her gün miktarı münasip kişiden oluşan kafileler yeni yıla irişse idi fena mı olurdu? 2021 yılını tam olarak idrak edebilmemiz için 2020 yılının terk edilmesiyle ilgili esaslar uygulamaya sokulmalıdır.  Bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

-HES kodu olmayanlar 2021 yılına giremesin. Herkes tam on iki de HES kodlarını Noel Baba’ya ibraz ettikten sonra sıraya geçerek yetkililerin geç işaretini beklemelidirler. Geçiş parasız olmalıdır. Ancak bir distribütör aracılığıyla paralı geçişe de izin verilebilir.

-65 yaş üstüler ve 18 yaş altılar 2021 yılına Covid-19 taşıyabilirler. 65 yaş ve üstüler 2021 yılına girmekten men edilsin.

-Önce  bizim parti mensupları, sonra fedakar ve cefakar internet trolleri, sonra yandaşlar 2021 yılına girsinler. Muhalifler için 2020 altı ay daha uzatılsın.

-Geçişle ilgili öncelikler belirlensin. Sırası gelenlerin vatandaşlık numaraları çeşitli vasıtalarla duyurulsun. 2021 yılında hak, hukuk, adalet ve asgari ücretten fazla ücret ve hatta iş talep etmeyeceklerine dair belge imzalatılsın.

-Sırası gelmeden 2021’e girenler hakkında tutanak tutularak idari para cezası uygulansın.

-Sırası geldiği halde 2021’e geçmemiş olanlar bir yıl daha 2020’de kalsınlar.

-Her düşündüklerini serbestçe söyleyip yazmayı alışkanlık haline getirenler ücret ödeyerek 2021’e girebilsin ancak anında 2020’ye iade edilsinler.

-2020 yılında dayak yiyip, eziyet gören sağlık personeli; yeni yılın dayak ve eziyetlerinin geç kalmamaları için ambulansla 2021’e taşınsınlar. Dayak yememiş olanların işlemleri hızlandırılsın.

 

Arzederim.

 

 

Kamil Kulunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir