YERLİ VE MİLLİ MUTASYONUMUZ NEDEN YOK? /Kamil Hüsnüyusufkuşugiller

Muhterem Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekilimiz Hazretlerine,

Bugün ülkemizde İngiliz, Güney Afrika ve Brezilya mutasyonlarının bulunduğunu öğrendim.  Bu durum beni derin bir teessüre gark etti. Bu covid 19 ülke sınırlarını gözeterek, ülkenin ismiyle müsemma mutasyon yapmayı kimden öğrendi? Bu aklı ona veren aklı evvel ilim ve fen üstadını takdirle yad ederim. Ülkelere özel mutasyonla geleneksel mutasyon töresini neden ihlal ediyor? Sınır gözeten mutasyonu başaran covid19’lara Nobel verilecek midir? Verilirse ülke sınırını aşarak ödülü almaya nasıl gideceklerdir? O zaman onlar için hayati bir tehlike söz konusu olabilir mi? Hadi bunu başardı diyelim kalkıp bizim sınırımızdan ne cesaretle girer?

Olayın bir başka boyutu daha var. Elin Covid19’u  kendi mutasyonunu yapıp bir de ihraç ediyor.  Neden bizim ülkede karar kılıyorlar? Yoksa dış mihraklar yeni bir oyun peşinde mi? Bizim Covidlerimizin  bundan haberi yok mu?  Bizim Covidimizin eli armut mu topluyor? Neden hala yerli ve milli mutasyonumuz yok? 65 yaş üstüleri hapsedip sağlıkçı dövmekten covitlerimizi eğitmeye vakit bulamadık mı?

Böyle giderse ülkemizi değişik ülkelerin mutasyonları istila edecek. Sonunda Covid 19’lar gönderdikleri temsilcilerle  kendi birleşmiş milletlerini toplayacaklar, Peki orada bizim delegasyonumuz kimlerden oluşacak. Asya gribi, domuz gribi ve kuş gribi etkenlerinden oluşan  bir delegasyon orada küçümsenmeyecek midir?

Kalbi muhabbetlerimle, dirseğimi sayın dirseğinize tokuştururum muhterem beyefendi…

 

13 Cemaziyülevvel Bin üç yüz küsur

 

Kulunuz

Kamil Hüsnüyusufkuşugiller

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir